Saç Derisi Nemlendirici Şampuan

İletişim
Saç Derisi Nemlendirici Şampuan

Saç Derisi Nemlendirici Şampuanı saçların sağlıklı ve canlı görünmesi için saç derisinin sağlıklı olması gerekir. Saç deriniz kuru ya da çok yağlı olursa saçlarınızın görünümü de sizi üzebilir. Saç bakımı için nemlendirici kullanmanız önerilmektedir. Nemlendirici bileşenler içeren şampuan kullandığınızda saçlarınızın bakımını kolayca yapabilirsiniz.

Saç derisi kuruduğunda kepek oluşumu olabilir. Bununla birlikte saçlarda kaşıntı ve kızarıklık ortaya çıkar. Ayrıca saçlarınızda pullanma da görülür. Bu durumun önüne geçebilmek için saç derinizi nemlendirici etkiye sahip şampuan kullanmalısınız. Anti aging etkili keratin şampuan olan Seranem, 4 mevsim saç bakımı yapmanıza yardımcı olur.  Saç kremine ihtiyacınız kalmadan hem kadınlarda hem de erkeklerde saç derinizi besleyen keratinler bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir.

Saç Derisi Nemlendirici Şampuan Kullanımı

Saç derinizi nemlendirmede kullandığınız şampuanlar günlük rutin içinde de kullanabileceğiniz bir üründür. Nemlendirici etkisi güçlü olduğu için her türlü hava koşulu karşısında saçlarınızın nemli kalmasını sağlar. Ayrıca saç tellerinize zarar verecek olan zararlı güneş ışınlarını da filtreler.

Akne tedavisi sürecindeyseniz kuruyan saç derinizi nemlendirerek rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca güneşin yanında denizin saç derinizde ortaya çıkaracağı hasara karşı da etkin koruma sağlayacaktır. Cildinizin doğal yapısını koruyacak PH derecesine sahiptir.

Saç derisini nemlendiren şampuanı kullanırken ıslak saç derinize az miktarda uyguladıktan sonra 2 dakikaya kadar bekleyin. Sonrasında tamamen durulayın. Gerek duyuyorsanız bu uygulamayı tekrar yapabilirsiniz. Duş alırken suyun ılık olmasına da dikkat edin.

Saç Derisini Nemlendiren Bileşenler

Glikosil Seramid: Cildinizin koruyucu fonksiyonlarını ortaya çıkarır.  Saç derinizi nemlendirerek hücre yapılarınızı da düzenleme etkisi vardır. Nemlendirdikten sonra derinizi onararak yeniden yapılandırırlar.

Bitkisel Polisakkarit:  Güçlü bir nemlendirici özelliği vardır. Ayrıca saç derinizi yumuşatarak, pürüzleri giderir ve cilt yapınızı geliştirir. Kendi ağırlığının 1000 katı su barındırdığı için saç derinizi uzun süre nemli tutar.

Argan Çekirdeği Özü:  E vitamini içeren bir bileşen olduğu için saçınızı besler ve onarır. Böylece saçınız daha canlı ve parlak görünür.  Saç yapınızı güçlendirerek ipeksi bir his ortaya çıkarır.

Polikuaternium-10: Saçınızı ıslak ve kuru şekilde taradığınızda hasar ortaya çıkabilir. Bu bileşen saçınızın hem ıslak hem de kuru durumda kolayca taranmasını sağlar. 

Yazıyı Paylaş