Sağlıksız Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

İletişim
Sağlıksız Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Saç bakım sağlıklı bir saç için önemlidir. Sağlıksız saçlar canlılığını yitirir ve psikolojik olarak da kendinizi kötü hissetmenizi sağlar. Bu yüzden saçlarınızın sağlıklı ve canlı görünmesi için gerekli önlemleri almanız gerekir. Saçlarınızın bakımını doğru yapmazsanız kaşıntı, kepek, yağlanma, pullanma gibi birçok sorun ortaya çıkabilir. Ayrıca yaz aylarında güneş ışınları saç tellerinize zarar verebilir.

Sizlere sunduğumuz sağlıksız saçlar için saç bakım önerileri sayesinde daha canlı saçlara kavuşabilirsiniz. İşte saçlarınızın sağlıklı ve canlı görünmesi için bazı tavsiyeler;

Saçlarınız Olumsuz Hava Koşullarından Etkilenmesin

Saçlarınız özellikle yaz aylarında hava koşullarına karşı savunmasızdır. Aşırı güneşe maruz kalan saçlar kurur. Bunun yanında rüzgar ve yağmur da saçlarınızı nemsiz bırakarak elektriklenmesine yol açar. Olumsuz hava koşullarından saçlarınızı korumak için Seranem 4 mevsim bakım şampuanı düzenli olarak kullanın. Böylece havanın verdiği hasara karşı sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Su Sıcaklığına Dikkat Edin

Duş sırasında su aşırı sıcak olursa saç kökleriniz ve saç uçlarınız zarar görür. Bu yüzden saçlarınızı masaj yaparak ılık suyla yıkayın. Ayrıca her gün saçlarınızı yıkamak yerine gün aşırı duş almaya çalışın.

Doğru Şampuanı Kullanın

Saçlarınızın nemini koruyacak bir şampuan seçmelisiniz. Seranem  4 mevsim saç bakım şampuanı Bitkisel Polisakkarit yapısı sayesinde saçınızın nem oranı artar.  Ayrıca bu şampuan saçlarınızı besleyen keratinler açısından da zengindir. Sağlıklı saçlara sahip olabileceğiniz bitkisel içerikli kozmetik saç bakım şampuanları saçınızın sağlığını korumanıza yardımcı olur.

Saçlarınızı Her Zaman Nemli Tutun

Saçınızı çok sık yıkarsanız ve yanlış şampuan kullanırsanız hem saç kökleri hem  de saç derisi kurur. Buna bağlı olarak saçlarda yağlanma ortaya çıkar. Seranem 4 mevsim saç bakım şampuanı ile saçlarınızın nem dengesini koruyabilirsiniz.  Ayrıca cildinizin nemli kalmasını sağlayacak özel losyonlar sayesinde de ortaya çıkacak sorunların önüne geçebilirsiniz.

Saç Şekillendiricileri Dikkatli Kullanın

Yüksek ısıda çalışan fön makineleri ve saçlarınızın köklerinin ısınarak kurumasına yol açan saç şekillendiricileri kullanırken dikkatli olun. Fön makinesini olabildiğince uzak mesafeden kullanmaya özen gösterin. Ayrıca saç şekillendiricilerle birlikte bakım serumlarınızı kullanmayı da ihmal etmeyin.

Yazıyı Paylaş