Yazın Kuruyan Saç Derisine Özel Bakım Nasıl Olmalı?

İletişim
Yazın Kuruyan Saç Derisine Özel Bakım Nasıl Olmalı?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte enerjisini ortaya çıkaran insanlar yaşama isteğiyle dolar. Yaz aylarında büyük mutluluk veren güneş ışınları yaşam enerjisinin yanında saçlar için de tehlikeli olabilir. Havaların ısınmasıyla birlikte saçlarınız için gerekli önlemleri almazsanız güneşin zararlı ışınları, deniz suyu ve klorlu havuz suyuyla birlikte saça büyük zarar verir. Bu yüzden yaz aylarında saç bakımına önem vermek gerekiyor.

Yaz aylarında sağlıklı ve canlı saçların en büyük düşmeni güneş ışınları, hava kirliliği, çevresel faktörler, düzleştirme, boyama gibi etkenler oluyor. Saçların ince ya da kalın yapıda bulunması, cildinizin yağlı ya da kuru olması özellikle yaz aylarında saçların bakımını güçleştiriyor.

Yazın kuruyan saç derisine özel bakım nasıl olmalı, hemen sizlere açıklayalım.

Yaz ayında kuruyan saçlar

Yazın Kuruyan Saç Derisine Bakım Önerileri

Yaz aylarında özellikle güneş ışınları, deniz ve havuz deneyimleri saçları büyük oranda yıpratır. Bunun için yazın kuruyan saç derisine bakım önerileri sunuyoruz;

  • Yaz aylarında kuruyan saçların daha fazla nemlendirilmesi şarttır.  Yaz aylarında nemlendirici özelliği yüksek, güneş ışınlarına karşı özel etkili koruma sağlayan Seranem 4 mevsim saç bakım şampuanı kullanabilirsiniz. Yüksek nemlendirici özelliği bulunan bu şampuan duştan sonra saçlarınızın kolay şekil almasını sağlar.
  • Güneşten korunabilmek için şapka ya da eşarp kullanabilirsiniz.  Plajda aldığınız duşlardan sonra koruyucu ve nemlendirici bakımlarınızı yapmalısınız.
  • Çok kuru yapıya sahip saçlarınıza plajda yağ sürmeyin.  Kuruyan saç nemsiz olur.  Saçlarınız sudan nem desteği almaktadır.  Nemlendirici kullanacaksanız su bazlı nemlendiricileri tercih etmelisiniz.
  • Denizden ya da havuzdan çıktıktan sonra ılık suyla duş alarak saçlarınızı durulayın.  Seranem şampuanı kolay taranabilme özelliği kazandırarak saçlarınızın yıpranmasına engel olur.
  • Yaz aylarında saçlarınızın bakımına önem verirken sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmeyin. Cildiniz için gerekli vitamin, omega-3 çinko, B-12, demir ve proteinleri barındıran bir beslenme alışkanlığı edinin.
  • Somon, keten tohumu,  baklagil, yumurta,  ıspanak ve yoğurt gibi besinleri tüketmeye özen gösterin.
  • Tuzlu denizden ya da klorlu havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı bol suyla yıkayın.  Saçınızı yıkarken sıcak su kullanmayın. Saçlarınızı ılık suda yıkamaya özen gösterin.

Yazıyı Paylaş