Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan Önerileri

İletişim
Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Yıpranmış saçlar için şampuan önerileri, ararken öncelikle saç tipiniz önemlidir. Doğru şampuan kullanıldığında yıpranmış saçları güçlendirebilirsiniz. Bakımı doğru şekilde yapılan saçlar her zaman sağlıklı, canlı ve parlak görülür.  Saçlarınızı sık boyadığınızda, saç düzleştiricisi ve fön makinesini sık kullandığınızda saçlarınız yıpranır.  Saçlarınız yıprandıkça dökülmeler görülür.

Saçlarınızın yıpranmasına bağlı olarak parlaklığı gider ve dışarıdan bakımsız bir saç görünümüne sahip olursunuz. Bu durumda hemen saçlarınızı bir süre dinlendirmeli ve bakımını doğru ürünlerle yapmalısınız.

Saçlarınızın onarımı aşamasında yıpranmış saçlara iyi gelen şampuan kullanmanız önerilmektedir. Burada 4 mevsim saç bakımı yapabileceğiniz Seranem şampuanı kullanabilirsiniz.  Yapısındaki glokosil seramidler, argan çekirdeği özü, bitkisel polisakkarit, hidrolize keratin ve hidrolize bitkisel protein karışım bileşenleri sayesinde saçlarınızın bakımı ve onarımında etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan Kullanımı

Yıpranmış saçlarda şampuan kullanımı çok önemlidir. Bu süreçte saçlarınıza önerilen şekilde bakarsanız kısa süre içinde sağlıklı, canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Seranem 4 mevsim saç bakım şampuanı  günlük kullanımlarınız için uygun olan bir kozmetik üründür. Yıpranmış saçlar için şampuan kullanımı sayesinde güneş ve denizden gelen hasarlar onarılır.  Ayrıca akne tedavisi sebebiyle kuruyan saç derileri ve saçlar nemlendirilir. 

Yıpranmış saçların bakımı sırasında şampuanı doğru kullanmanız gerekir. Öncelikle şampuanı mutlaka ıslak saçlara ve saç derilerine az miktarda uygulamalısınız. Bu işlem masaj yapar şekilde köpürterek gerçekleştirilmektedir. Sonrasında ise 1-2 dakika kadar bekleyin. En son aşamada ise tamamen durulayın. Gerekli olması durumunda uygulamayı tekrar etmenizde yarar vardır. Bu işlem sayesinde saçlarınız kısa süre içinde istediğiniz canlılığa kavuşacaktır.

Yıpranmış Saçları Onaran Bileşenler

Yıpranmış saçlar için şampuan önerileri yaptıktan sonra saçlarınızın bakımını gerçekleştiren bileşenlerden bahsedelim;

Glokosil Seramidler:  Saçlarınızı nemlendirerek hücre yapısını korur.  En iyi nemlendirici ürünlerde bu bileşen mutlaka bulunması gereken bir üründür.

Argan Çekirdeği Özü: Saç köklerinizi besleyerek yeniden canlılık kazanmasını sağlar.  Saçınızın kuvvetlendirerek yumuşak ve ipeksi hisse kavuşmasına yardımcı olur. 

Hidrolize Keratin:  Saç uzatma işleminin yanında saç kırıklarını onarmada kullanılan bir bileşendir.  Bu bileşen saç bakımında kullanılan ana keratin türü olarak karşımıza çıkar.

Yazıyı Paylaş